18.11.2014

Kaliteli İçerik Arayanların ve Yetenekli Yazarların Tercihi: icerikbulutu.com

Kaliteli ve özgün içerik arayan markalarla 
yetenekli yazarları buluşturan platform 
icerikbulutu.com, hızla büyümeye devam ediyor. 


Merhaba!
Bugün size yayın hayatına 2 ay önce başlayan bir siteden bahsetmek istiyorum. 2 ay diyorum ama bu kısacık zamanda tam 1 milyon kelime yazıldı.
Kafanız karıştı değil mi? Tamam baştan başlayalım.
icerikbulutu.com adını aranızda duyan vardır belki. Yazdığınız yazıların, emek harcayarak ürettiğiniz içeriklerin boşa gitmediği üstüne bir de emeğinizin karşılığını aldığınız harika bir oluşum. Yazı yazmayı seven, bu işi gerek hobi olarak yapan gerek meslek haline getirmiş kişilerin ilgisini çekeceğini düşünüyorum. Benim de üyesi olduğum ve içerik ürettiğim bu oluşumu biraz daha yakından tanıyalım.

Uzmanlığınızı Konuşturun
icerikbulutu.com’un nasıl işlediğiyle ilgili biraz bilgi vermek istiyorum. icerikbulutu.com’a tıklayarak siteye üye oluyorsunuz. Profilinizi dolduruyorsunuz. Profilinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız, size özel olarak gelecek içerik taleplerine daha sağlıklı bir yanıt vermeniz açısından oldukça önemli. Profilinizi oluşturduktan sonra içerik taleplerini profil ekranından takip edebiliyorsunuz. Uzmanlık alanınıza uygun olduğunu düşündüğünüz bir içeriği üzerinize alarak yazmaya başlayabilirsiniz. Oluşturduğunuz içeriğiniz tüm onaylardan geçtikten sonra ödeme bakiyenize göz atmanızı tavsiye ederim.
Yazarlar için süreç böyle işliyor. Markalar açısından durum nasıl, bir de ona bakalım.

Yetenekli Yazarlar ve Özgün İçerikler
İnternetin yaşamımıza bu denli entegre olduğu bir dönemde tüketicileri online platformlara çekmekte içerik pazarlamasının önemi yadsınamaz. Tüketiciler bilgiye daha kolay ulaşıyor ve farklı sitelerde bulduğu aynı bilgiden sadece bir tanesini okuyor. Bu aşamada, üretilen içeriklerin SEO uyumlu olması aramalarda bulunma kolaylığı sağlarken, okuru içeriğe çekmek için metnin ilk 5 ve son 5 satırının dikkat çekici olması sağlanmalıdır.
icerikbulutu.com tam da bu esnada devreye giriyor ve Türkiye’nin önde gelen markalarına kaliteli hizmet vermeyi amaçlıyor.

Sistem Nasıl Çalışıyor
Marka, yani yayıncı, sisteme üye olduktan sonra içerik oluşturma talep formunu eksiksiz bir şekilde dolduruyor. İstenilen içerik adedi, anahtar kelimeler ve dikkat edilmesi istenilen diğer detaylar belirtiliyor. Verilen bilgiler doğrultusunda ödenmesi gereken ücret otomatik olarak hesaplanıyor ve ödeme yapılıyor. Yayıncı ödemeyi yaptıktan sonra alanında uzman yazarlar tarafından içerikler üretilmeye başlanıyor. İçerikler sistem tarafından otomatik olarak özgünlük ve SEO taramalarından geçiyor. Anahtar kelime, başlık, özet ve ana metin kontrolleri editörler tarafından yapılıyor ve yazarlar bu bilgilerle sürekli uyarılıyor. İçeriklerin özgünlüğü dünyanın en büyük özgünlük tarama aracı COPYSCAPE entegrasyonu tarafından taranıyor ve daha önce herhangi bir yerde yayınlanmadığı onaylanıyor. Editör tarafından onaylanan özgün içerikler yayıncı onayına sunuluyor. Bu aşamada yayıncı düzeltme isteyebilir veya onaylayarak hemen yayımlayabilir.
İçeriklerde kullanılması beklenen görsellerin satın alınması için Bigstock Görsel Bankası entegrasyonu ve içeriklerin kolayca Wordpress sitelerde yayınlayabilmek için Wordpress API entegrasyonu sunulan bazı faydalardan.

icerikbulutu.com’dan Kimler Yararlanıyor
Markası için gerek online platformlarda gerek basılı yayında içeriğe ihtiyaç duyan herkes desem yanılmış olmam. Freelance yazarlarla çalışmak şu sıralar çok popüler. Hem işveren için ofis masraflarından kısmak hem de evinden çalışmak isteyen, her sabah işe gitme zorunluluğu yüzünden iş ilanlarına bile başvurmayan yaratıcı beyinler için bulunmaz nimet. İşverenin hizmet aldığı sürece ödemede bulunması, yazarın da ürettiği sürece kazanması sistemi iki tarafa da fayda sağlıyor. Bunlar ve daha sayamadığım birçok fayda için markalar, e-ticaret siteleri, ajanslar, online yayınlar, SEO danışmanları ve kurumsal bloglar icerikbulutu.com’u tercih ediyor.
Yazının başında da belirttiğim gibi, site açılalı henüz 2 ay olmasına rağmen yetenekli yazarlar tarafından tam 1 milyon kelime yazıldı. icerikbulutu.com, yetenekli yazarlar ve kaliteli özgün içerik arayanlarla hızla büyümeye devam ediyor.
İçerikbulutu.com’un Webrazzi’de çıkan lansman haberi için tıklayın. Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...