21.11.2014

Stil Rehberi: SaçŞüphesiz saç bir kadın için en önemli unsurlardan biridir. Saçımız o gün istediğimiz şekle girmediyse, boyası aktıysa veya kesimi kötüyse kendimizi mutsuz hissederiz, dışarı bile çıkmak istemeyiz. Fakat size muhteşem görünen saç kesiminiz aslında çok da muhteşem olmayabilir. Aynaya baktığınızda kendinizi güzel bulabilirsiniz, peki ya doğru bir saça mı sahipsiniz? Arkadaşınıza çok yakışan saç rengi ve kesimi veya hayran olduğunuz ünlünün saçları sizin için doğru tercih olmayabilir. Önemli olan yüz şeklinize uygun bir saç kesimi, ten renginize giden bir saç rengi, vücudunuza uyan bir saç uzunluğu ve tabii ki bulunduğunuz yere ve kıyafetinize uygun bir saç şekline sahip olmak. Bu konuda kuaförünüzün sesine kulan verin, sonuçta uzman olan o, ama kuaför kurbanı olmamak için de bilinçli olmakta fayda var. İşte size birkaç küçük tüyo.

Oval bir yüz şekline sahipseniz ideal bir yüzünüz var demektir. Oval yüz şekline sahip olanları tek bir saç tipiyle sınırlamak haksızlık olur. Onlara neredeyse her saç şekli yakışır. Oval yüzünüzü olduğundan daha ince göstermek istiyorsanız saçlarınıza düz ve katsız bir kesim uygulayabilirsiniz. Omuzlara inen düz ve koyu renk saçlar yüzünüzü daha ince gösterecektir. Saçlarınızı kısa olarak kullanmak isterseniz, önleri çeneye doğru uzayan asimetrik kesimler tercih edebilirsiniz. Yüzünüzü daha toplu ve ufak göstermek için kahkül bırakabilirsiniz.Yuvarlak yüzünüzü daha ince göstermek için yanaklarınızı kamufle edecek modeller tercih etmelisiniz. Arkadan önce doğru uzayan kısa saçlar veya uçuş uçuş katlı uzun modelleri kullanabilirsiniz. Yüzünüzün yuvarlaklığından şikayetçiyseniz saçınızı at kuyruğu yapmamanızı öneririm.
Kare yüzünüzün hatlarını yumuşatmak için uzun modeller kullanabilirsiniz. Tam kulağınızın hizasında biten veya daha kısa saçlar yüzünüzü daha keskin ve geniş gösterecektir. Uzun veya omuzlarınızın hizasında ve katlı modeller yüzünüzün keskin hatlarını silecektir.
Uzun ve ince bir yüzünüz varsa at kuyruğu ve balerin topuzlar size çok yakışır. Eğer yüzünüzün uzunluğunu biraz olsun kamufle etmek istiyorsanız at kuyruğu yaparken saçınızın önlerinden biraz salmanız yeterli olacaktır. Saçlarınızı uzun ve dalgalı olarak da kullanabilirsiniz. Eğer alnınızın genişliğinden rahatsızsanız kahkül bırakabilirsiniz. Bu şekilde gözlerinizi de ön plana çıkarmış olacaksınız.
Her uzun saç göz alıcı her kısa saç da modern görünecek diye bir kural yok. Eğer kısa boyluysanız ve belinizde veya daha uzun saçlarınız varsa dikkat çekersiniz evet, ama insanlar yürüyen saç gördükleri için size bakarlar, göz alıcı olduğunuz için değil. Kısa boylular daha uzun görünmek için omuz hizasında veya çene hizasında saçlar kullanabilirler. Hatta mesleğinize ve sosyal çevrenize de uygunsa asimetrik kesimlerle modern bir görünüm yakalayabilirsiniz.
Eğer uzun boylu ve ektomorf bir vücut tipine sahipseniz kulak hizasından daha kısa saçlar sizi erkeksi gösterecektir. Mezomorf vücut tipine sahip ve kilolu bir elma, armut veya kum saati iseniz çok düz ve uzun saçlardan uzan durun. Pırasa gibi inen saçlar sizi daha da aşağı çekecektir. Saçlarınızı kürek kemiğinizin hizasında ve hafif dalgalarla hareketlendirerek kullanabilirsiniz. 
Düğüne giderken evde yaptığınız topuzla gidemeyeceğiniz gibi, Pazar kahvaltısına giderken de düğün topuzuyla gitmeyin. Gideceğiniz yere ve kıyafetinize uygun saç modeli sizi daha şık gösterecektir. Boğazınızı kapatan bir bluz veya elbise giydiğinizde saçlarınızı salık bırakmak yerine sımsıkı bir topuz yapabilirsiniz. Aynı şekilde straplez bir elbise giydiğinizde saçlarınızın omuzlarınızın üzerine dökülmesine izin verebilirsiniz. 

Stil Rehberi: Giyim ve Stil Rehberi: Makyaj için üzerlerine tık tık :)Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...