8.01.2017

DIY: Şarap Mantarlarından Çerçeve

Merhaba!

Beni tanıyanlar bilir uzun zamandır şarap mantarı biriktiriyorum. İlk başlarda şarap mantarından mantar pano yapmak için biriktirmeye başlamıştım fakat bu bir alışkanlığa dönüştü. Panoyu yaptım ama hala elim gitmiyor mantarları çöpe atmaya :)

Bugün de hazır hastayım, kar da yağıyor, evden çıkasım yok, bir şeyler araştırayım dedim. Aslında amacım el yapımı lambader fikirlerine bakmaktı ama nasıl olduysa yine şarap mantarı diy projelerine denk geldim. Benim de uzun zamandır duvarımda boş bir çerçevem vardı. E fikir de hoşuma gitti. Aldım mantarlarımı başladım kesip biçmeye.

Bunun için sadece basit bir çerçeve, 12-13 adet şarap mantarı, falçata, iyi bir yapıştırıcı, mantarları üzerinde rahatlıkla kesebileceğiniz, zedelenmeyecek bir kesme tahtasına ihtiyacınız var. Ben evdeki cam kesme tahtasını kullandım.
Şarap mantarlarını ortadan ikiye kestim ve yatay bir şekilde çerçeveye yapıştırmaya başladım. Siz isterseniz bir sırayı yatay, bir sırayı dikey şekilde de yapabilirsiniz.Mantarların birbirine eşit olmayışı ve yamuk duruşları hiç umrumda değil :) Ben el yapımı şeylerde böyle asimetrileri seviyorum. Sonuçta şu ölümlü dünyada ne mükemmel ki :)


Tüm mantarları yapıştırdıktan sonra yarım saat kadar bekleyin ki asınca hepsi yerle bir olmasın. Ben dergiden bulduğum bir görseli kestim ve raptiye ile tutturdum. Siz başka herhangi bir şey de tutturabilirsiniz, yaratıcılığınıza kalmış.

Ve sonuç...


Şimdiden elinize sağlık :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...